Desenli Çiniler

19.yüzyılda Fransa’nın güney kesimlerinde üretilmeye başlanan desenli karo çiniler, hızla bütün Avrupa ve daha sonra dünyaya yayılmış, bir çok tarihi yapının zeminini süslemiştir. Yaklaşık yüzyıl boyunca dünya genelinde tercih edilen bir yüzey kaplama malzemesi olmuştur. 20.yüzyılda teknolojinin gelişmesi ile birlikte seramik, granit, linolyum gibi alternatif yüzey kaplama malzemeleri piyasaya girmiş ve karo çiniler eski popülerliğini kaybetmiştir.

21.yüzyılın başından itibaren otantik ve sürdürülebilir ürünlere yönelik talep giderek artmaya başlamıştır. Bu nedenle desenli karo çiniler tekrar popüler zemin kaplama malzemeleri haline gelmiştir. Tamamen el yapımı ve doğa dostu, geri dönüşümü yapılabilen bu ürünlere yönelik ilgi, endüstriyel olarak üretilen malzemelerin doğaya bir yük olduğu şu anki teknolojik döneme bir tepki olarak da yorumlanabilir. Desenli çinilerin üretimi sırasında fırınlama işlemi yapılmaz. Kullanılan malzemeler doğa dostudur ve sürdürülebilirdir; tıpkı yüzyıllar önce olduğu gibi. Bu yüzden birçok profesyonel tasarımcı ve son kullanıcı yüksek kaliteli dekoratif zemin kaplama malzemesi olarak desenli karo çinileri tercih etmektedir. Bu çiniler geçmişin bir hatırlatıcısı, güzelliklerle dolu ve özeldir.

PİKARO

PİKARO, desenli karo çini üretimi konusunda uzmanlaşmış kadrosu ile bu özel ürünler vasıtasıyla yaşam alanlarınızda farkındalık yaratmanıza yardımcı oluyor. Her geçen gün koleksiyonumuza eklediğimiz klasik ve modern desenler ile Dünya’da tanınan bir firma olma hedefiyle yola çıktık. Amacımız yüz yıllar boyunca tarihe renk katan desenli karo çinilerin günümüzde de yaşam alanlarımızı süslemesinde pay sahibi olmaktır. Müşteri memnuniyetini kendine ilke edinen yapısı ile dizayndan üretime, projelendirmeden uygulamaya kadar her aşamada tercih edilen çözüm ortağınız olmak hedefindeyiz.

PİKARO olarak kendi kolleksiyonumuzun yanısıra Avrupa’nın önde gelen desenli karo çini üreticisi AZULE ile yapılan anlaşma neticesinde firmanın Türkiye ve Ortadoğu distributörlük hakları alınmıştır. 500’ü aşan desen seçeneğiyle Avrupa’nın en geniş ürün gamına sahip AZULE ürünlerine artık PİKARO güvencesiyle çok daha kolay ulaşılabilecektir.